برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-98

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۷-۹۸ موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)روز سه شنبه 3/7/97 در سالن اجتماعات موسسه امام خمینی(ره) با حضور آیت الله مصباح یزدی و اساتید و دانش پژوهان موسسه برگزار شد.

حجت الاسلام‌والمسلمین سید محمدصادق موسوی نسب معاون آموزش موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-98 این موسسه، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی، با اشاره به آیه 11 سوره مجادله نسبت به درجات اهل علم بیان داشت: انتظار از حوزه‌های علمیه استخراج معارف از قرآن و روایات است.

ایشان  بابیان این که تاکنون چهار هزار و۴۲مدرک درموسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اعطاشده است گفت: سال گذشته دو هزار و ۱۳۷ نفرو امسال دو هزار و ۲۰۶ نفر ثبت نامی داشته‌ایم.

در ادامه ابراز داشت: امروز 35 مرکز از موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در حوزه علمیه قم فعالیت می‌کنند؛موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) دارای هزار و۴۷۵دانش‌پژوه است که از این میان ۶۷۶نفر در کارشناسی حضوری، ۳۹۲نفر کارشناسی نیمه‌حضوری، ۲۴۱ نفر کارشناسی ارشد و۱۴۵ نفر در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند.

حجتالاسلام‌والمسلمین موسوی نسب خاطرنشان ساخت: ما امروز در شرایطی هستیم که نیمی از دروس با استفاده از خود اساتید موسسه برگزار می‌شود و این مسئله از آثار و برکات آیت‌الله مصباح یزدی است که اساتید خود موسسه رضایت بیشتری را در دانش‌پژوهان کسب کرده‌اند.

معاون آموزش مؤسسه امام خمینی (ره) گفت: سال آینده پذیرش دانش پژوه برای کارشناسی ارشد پیوسته برای دو رشته مدیریت و علوم سیاسی انجام می شود.

وی افزود: لذا پذیرفته شدگان این دو رشته، دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را به صورت پیوسته می گذرانند و نیازی به شرکت در آزمون مجدد برای کارشناسی ارشد نخواهد بود.

ایشان  ادامه داد: در حال رایزنی و حل مشکلات و موانع اداری و مجوز های لازم از آموزش عالی برای این کار هستیم و احتمال زیاد، سال آینده این امر در دو رشته مذکور انجام خواهد شد.

در این مراسم از نفرات اول پذیرش سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی 97-98 تقدیر به عمل آمد.